Dlaczego każdy powinien inwestować w sztukę

Przez wiele wieków ludzi otaczała sztuka . Kolekcjonerzy na całym świecie wydają miliardy dolarów rocznie na zakup sztuki. Wielu kolekcjonerów ma słabość do niektórych rodzajów sztuki i kupują  sztukę w celu oglądania jej. Ale są też inni kolekcjonerzy, którzy kupują sztukę jako inwestycję finansową. Ci kolekcjonerzy mają nadzieję uzyskać zwrot z inwestycji, a wiele z nich zarobić. Dzisiaj omówimy kilka powodów, dla których każdy powinien inwestować w sztukę.

galeria 13

Najważniejsze powody, dla których sztuka jest wielką inwestycją .

  • To namacalna rzecz(cenny nabytek) – w przeciwieństwie do akcji lub obligacji sztuka jest inwestycją rzeczową. Firmy mogą zbankrutować podejmując inwestycje, natomiast sztuka może deprecjonować, jednak nigdy nie będzie mogła stracić całkowicie na swej wartości.
  • To pomaga różnorodności- Wielu ludzi dąży do rozprzestrzeniania swoich inwestycji wokół i jest to mądre posunięcie. Kupuje jakąś sztukę, aby przenieść na nią część inwestycji finansowych i przez to zmniejszyć ryzyko. To jest zawsze mądre „nie wkładaj wszystkich jajek w jednym koszyku.”
  • To wspaniałe patrzeć na sztukę – miłe dla oka i dodaje wartości dla otoczenia. Mieć piękny „kawałek” sztuki, który może też pełnić formę inwestycji to sytuacja korzystna.
  • Sztuka jest namacalna- Wiele nowych inwestycji może nam wydawać się atrakcyjnych, ale w pierwszym wrażeniu. Gdy jednak „pęka bańka” nikt nie jest bezpieczny. Sztuka natomiast ma udokumentowaną pozycję w świecie inwestycji i rynek sztuki nigdy nie odejdzie.
  • Inwestowanie można rozpocząć od zakupu akcji małych firm z których zamierza się uzyskać z powrotem całkiem sporą kwotę albo można rozpocząć ze sztuką z zaledwie kilkuset złotymi. Można wybrać sztukę naprawdę pięknej klasy inwestycyjnej za rozsądną kwotę.