The end 100x100 2014 Gryniewicz Siergiej   Na skraju świata 70x100 Rimaszewski Siergiej   4 Rimaszewski Siergiej

Invest Art Galeria powstała w 2014 roku w celu wspierania białoruskiej sztuki współczesnej na scenie artystycznej w Polsce i za granicą.

Galeria wystawia grono najlepszych białoruskich artystów. Współpracujemy z artystami, galeriami oraz historykami sztuki na Białorusi. Poprzez te kontakty jesteśmy w stanie wyselekcjonować najlepsze prace, które możemy Państwu zaprezentować. Galeria skupia takich Artystów jak Wacław Sporski, Aleks Sporski, Piotr Januszkiewicz, Stanisław Kiczko, Siergiej Rymaszewski, Valentine Gubarew, Siergiej Maliszewski, Siergiej Grinewitcz, Stanisław Sugintas. Artyści ci są bardziej znani i mają podpisane kontrakty z galeriami w takich krajach jak Rosja, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Francja, USA  i zaczynają wchodzić na rynek Chiński, co można zobaczyć w ich historii wystawienniczej. Galeria chce przybliżyć państwu możliwość kontaktu ze sztuką Białorusi.

Zaczęło się od prywatnego kolekcjonowania obrazów Białoruskich Artystów. Poprzez kontakty z polskimi kolekcjonerami skupiającymi tych Artystów, powstała chęć stworzenia Galerii,  umożliwiającej nabycie wartościowych prac oraz zaprezentowanie jej szerszemu gronu. Do tej pory twórczość ta omijała, przeskakiwała nasz kraj, na zachód Europy i do USA. Galerie i domy aukcyjne w Polsce oceniły, iż to bardzo dobra sztuka, tylko u nas sprzedają się prace rodzimych artystów współczesnych. Natomiast w Europie Zachodniej, Rosji i USA jest to bardzo uznana sztuka ze względów artystycznych. Białoruś posiada wielu utalentowanych i uznanych Artystów, należało by skorzystać z możliwości posiadania tych prac.

Dużo uwagi poświęca się tworzeniu zbiorów swoich klientów, doradztwo w zakresie cen rynkowych dla współczesnej sztuki białoruskiej,  pomagając wybrać najlepsze obrazy do zbiorów prywatnych.

Artyści, z którymi współpracuje galeria przedstawiają różne style, techniki i trendy ale są wśród najsilniejszych przedstawicieli współczesnej sztuki białoruskiej.